VI KLASA NA MAŁOPOLSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW!

29 września klasa szósta uczestniczyła w Małopolskiej Nocy Naukowców. Na podbój Akademii Górniczo-Hutniczej wyruszyliśmy o godz. 16:30. Bardzo przyjaźni naukowcy wytłumaczyli nam do czego służą mikrokontrolery (np. walk robotów!), zabrali na smakowity pokaz wirtualnych truskawek i pozwolili spróbować swoich sił w roli operatora wirtualnej koparki. Sami mogliśmy odcisnąć pamiątkowy medal w miedzi oraz sprawdzić dlaczego sama jedna byłam w stanie przeciągnąć linę, którą z drugiej strony ciągnęło pewnie z sześciu chłopaków! Na wiele wydarzeń nie udało nam się dostać – takich tłumów w szkole (co prawda wyższej, na ale zawsze to przecież… szkoła) nikt z nas jeszcze nie widział! Do tego zostaliśmy poczęstowani pysznymi krówkami i obdarowani piłeczkami antystresowymi i około 21:30 bardzo już zmęczeni ale wciąż rozentuzjazmowani wyruszyliśmy w drogę powrotną. To była noc!

tekst i zdjęcia B.Pach