SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU „Gruszki pomagają!”

Od dnia 27 października 2017 roku oficjalnie zaczął działać szkolny wolontariat, pod opieką pani Bożeny Feliks oraz pani Teresy Pateli. W skład Rady Wolontariatu wchodzi Weronika Guńka, Klaudia Nowogórska, Karolina Dudek, Emilia Drozd oraz Michał Burnos. Pozostali członkowie koła to:

 • Zuzanna Chrast

 • Julia Tymczyszyn

 • Wioletta Flak

 • Amelia Magdziarz

 • Michał Kurnik

 • Zuzanna Brewczyńska

 • Mikołaj Pacek

 • Nikola Majka

 • Oliwia Kurek

 • Weronika Majka

 • Natalia Piech

 • Sławomir Małota

 • Teresa Mazur

 • Grzegorz Malarz

 • Marta Trzupek

 • Kinga Leśniak

 • Aleksandra Patela

 • Patryk Góral
 • Adam Nowogórski
 • Grzegorz Szlehuber

Tworzą oni grupę 25 wolontariuszy, którzy chcą nieść radość i pomoc innym.

Celem naszego wolontariatu jest przede wszystkim nie tylko pomagać, ale także przekazywać naszym młodszym kolegom radość z pomagania innym” – mówi Weronika Guńka, członkini rady wolontariatu.

W roku szkolnym 2017/2018 „Gruszki” chcą wziąć udział w kilku zbiórkach typu „Szlachetna Paczka” oraz w okresie świątecznym odwiedzić domy osób starszych i samotnych by dzielić się z nimi szczęściem. Zachęcamy wszystkich do wspierania naszej organizacji!

Protokół 27.10

tekst J. Tymczyszyn, fot. Lidia Ścibor