KONKURS SZOPEK

Zapraszamy do Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich!

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych wpisał się już na dobre w tradycję naszej szkoły. Jak co roku zapraszamy do udziału w jego kolejnej edycji. Wszystkich, którzy chcą poczuć wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia podczas samodzielnego lub rodzinnego przygotowania szopek, zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

XVII  Konkurs  Szopek  Tradycyjnych i  Krakowskich dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dla całych rodzin organizowany jest w siedmiu kategoriach:

1. Dzieci najmłodsze – przedszkole i uczniowie klas 0 – prace indywidualne
  2. Dzieci najmłodsze – przedszkole i uczniowie klas 0 – prace zbiorowe
  3. Dzieci młodsze – uczniowie klas I-III szkół podstawowych – prace indywidualne
  4. Dzieci młodsze – uczniowie klas I-III szkół podstawowych – prace zbiorowe
  5. Dzieci starsze – uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych – prace indywidualne
  6. Młodzież – uczniowie klas gimnazjalnych – prace indywidualne
  7. Rodzina – rodzice z dziećmi.

Przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej mogą wykonać szopkę z całą grupą lub klasą.

Konkurs odbywa się w trzech etapach:

• Etap szkolny (rozstrzygnięcie – 08 grudnia 2017r.)
  • Etap gminny (Gmina Raciechowice – etap zostanie rozstrzygnięty 13 grudnia 2017 r.)
  • Etap rejonowy (Stary Kościół w Sieprawiu – Dekanat Mogilany, „Turystyczna Podkowa” – 16 – 17 grudnia 2017 r. prace zostaną ocenione przez Komisję złożoną w większości z plastyków, artystów.)

Ważna informacja!

Wszystkie elementy szopki powinny być wykonane własnoręcznie.

Nie dopuszcza się użycia zakupionych gotowych figurek.

Podczas oceny pod uwagę będzie brana samodzielność w wykonaniu szopki.

Przewidziane są nagrody za oryginalność i pomysłowość.

Ze szczegółowym regulaminem można się zapoznać na stronie Gminy Raciechowice i Gminy Siepraw oraz w przedszkolu – u p. Jadwigi Gorączko i u p. Teresy Pateli (sala 33).

Prace należy dostarczyć do wychowawców klas lub do p. Pateli najpóźniej 08 grudnia 2017r. Szopki wybrane przez szkolną komisję wezmą udział w kolejnych etapach konkursu.

Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.

Zapraszamy do udziału!

Potrzebujesz inspiracji? – zobacz szopki z ubiegłego roku oraz z wcześniejszych edycji konkursu.

Zobacz więcej:

tekst T.Patela, zdjęcia J.Baniak