WASZE RECENZJE – Wiola Flak poleca

„Gwiazd Naszych Wina”

Autor recenzji: Wioletta Flak

Autorem książki „Gwiazd naszych wina” jest John Michael Green. Została wydana 10 stycznia 2012r., a w 2014r. zekranizowano ją.

Główną bohaterką powieści jest Hazel Grace,która choruje na raka. Poznaje ona chłopaka Augustusa Waters,także chorego na nowotwór. Zakochują się w sobie i spędzają razem ostatnie miesiące życia jednego z bohaterów. W tym czasie jadą na wycieczkę,pomagają niewidomemu przyjacielowi i odwiedzają ulubionego pisarza Hazel.

Jest to rewelacyjna książka dla młodzieży,a także dorosłych. Pokazuje,że życie jest bardzo cenne,krótkie i trzeba cieszyć się każdym dniem. Ta powieść jest bliska wszystkim ludziom, ponieważ każdego może to spotkać. Podczas czytania wzruszamy się do łez.

Książkę „Gwiazd naszych wina” mogę serdecznie polecić. Sama jej okładka zachęca do przeczytania. Powieść ma ciekawą fabułe, która trzyma w niepewności do samego końca. Pozwala zrozumieć, jak cenne jest życie i miłość. Według mnie jest to znakomita powieść,którą powinien przeczytać każdy,niezależnie od wieku.

tekst Wioletta Flak, zdjęcie: http://www.spidersweb.pl