SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNO -KRAJOZNAWCZE – Nela Mała Reporterka – Tak było!

W piątek na 7 lekcji członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego oraz uczniowie klasy VI mieli okazję poznać Nelę Małą Reporterkę… No może nie Nelę osobiście ale na pewno to co dla samej Neli najważniejsze czyli: odległe zakątki świata, egzotyczne zwierzęta, wspaniałe krajobrazy, ciekawe przygody z dreszczykiem emocji….
Był filmowy reportaż z podróży na Sri Lankę, czytana opowieść z Afryki, telewizyjny wywiad z Nelą… Dzięki tej małej podróżniczce  krokodyla nilowego (i ludojada przy okazji też!) zmierzyliśmy krokami a hipopotama zważyli stosując jako miarę ilość cukierków, dowiedzieliśmy się co robić gdy na swojej drodze napotykamy  hipopotama i dlaczego krokodyl nie potrzebuje dentysty!
I choć nie byliśmy naprawdę w Afryce ani na małej azjatyckiej wysepce to nasz mały świat stał się dziś odrobinę większy 🙂

tekst B. Pach, fot. T. Patela