CZYT@M, BO LUBIĘ – listopad – Konkurs literacki – rozstrzygnięcie!

W dniu 11 grudnia nastąpiło długo oczekiwane rozstrzygniecie konkursu literackiego na najlepsze alternatywne zakończenie dowolnej książki.

Wybór nie był łatwy a obrady komisji konkursowej burzliwe ale ostatecznie zapadły następujące decyzje:

• w kategorii IV – VI SP –  zwyciężył Wojciech Dziża za własne zakończenie książki „Ten Obcy”
  • w kategorii klasa VII SP oraz gimnazjum – najlepsza okazała się praca Amelii Magdziarz prezentująca alternatywne zakończenie książki „Oskar i pani Róża”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!  Otrzymali oni nagrody główne czyli bon podarunkowy do wykorzystania w sieci Empik na kwotę 50 zł.

Ich prace będzie można wkrótce przeczytać na stronie szkoły oraz gazetce biblioteki na I piętrze, do czego serdecznie zachęcamy!

Specjalną nagrodę – czekoladę – otrzymała również Wiola Flak za napisanie recenzji książki „Gwiazd Naszych Wina”.

Zachęcamy innych uczniów do recenzowania książek i ich zamieszczania na stronie szkoły – oczywiście z naszą pomocą.

Każda zamieszczona na stronie szkoły recenzja premiowana jest czekoladą oraz bierze udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest kolejny bon do Empiku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dn. 3 marca, który jest Międzynarodowym Dniem Pisarzy.

tekst B.Pach, fot. M.Jasek