GRUSZKI POMAGAJĄ….i chcą nieść radość rozdając świąteczne prezenty: domowe (hmm… szkolne) pierniczki oraz (własno)ręcznie wykonane kartki!

Święta coraz bliżej! Wolontariusze i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, jak pomocnicy św. Mikołaja uwijali się, żeby przygotować świąteczne upominki. Pomagały nawet „elfy” z Dobczyc (Renata i Madzia Bajer) i Lubomierza (Roksana Feliks). Każdy mógł spróbować sił przy wałkowaniu ciasta, wycinaniu pierniczków oraz ozdabianiu upieczonych ciastek. Ci, którzy angażowali się najbardziej, narzekali, że od dekorowania rozbolały ich brzuchy. Ciekawe, z jakiego powodu?

Oprócz masowej produkcji pierników, działał warsztat artystyczny. Pod czujnym okiem p. Barbary Pach powstawały piękne kartki bożonarodzeniowe. Wielu uczniów sprawdziło się w tworzeniu bardzo interesujących projektów graficznych.

Przez kilka godzin w świetlicy szkolnej można było poczuć niezwykłą, przedświąteczną atmosferę oraz intensywny zapach przyprawy korzennej. Słychać było radosne rozmowy, śmiechy, nastrojową muzykę i chrupanie… „nieudanych” wypieków.

Dzięki wytężonej pracy prawie 30 osób na stołach pojawiło się kilkaset fantazyjnie udekorowanych pierniczków oraz ponad 20 niepowtarzalnych, ręcznie przygotowanych kartek świątecznych.

W najbliższych dniach wolontariusze SKW „Gruszki pomagają” wyruszą do mieszkańców naszej okolicy. Wręczą przygotowane kartki z życzeniami i słodkie upominki oraz, co najważniejsze, zaniosą szczery uśmiech, dobre słowo i trochę własnego serca.

 

tekst T. Patela, fot. J.Bajer