NIE WSZYSTKIE „CUKIERKI” TO SŁODYCZE!

Przekonają się o tym uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej, którzy uczestniczą w programie profilaktycznym pt. „Cukierki”. Głównym celem programu jest przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, a także rozwijanie empatii. Zajęcia prowadzi psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dobczycach, pani Aneta Dziewońska. W czasie cotygodniowych spotkań dzieci słuchają fragmentu bajki profilaktycznej oraz wspólnie z panią psycholog analizują jego treść. Tworzą też własną książkę, która po zakończeniu programu zostanie zaprezentowana rodzicom. W czasie zajęć uczniowie są zaangażowani i chętnie dzielą się z innymi własnymi przeżyciami.

 

tekst T.Patela, fot. J.Bajer,

baner i ulotka: https://integracja48.files.wordpress.com/2011/07/cukierki-aleja-edukacji-grudzien_2011.pd