CZYT@M, BO LUBIĘ! – styczeń – „Czytanie łączy pokolenia” – Tak było!

detektyw-pozytywka-w-iext35722156W tym roku z okazji święta babci i dziadka zaprosiliśmy glównych bohaterów tego wydarzenia do przeczytania swoim wnukom i ich szkolnym kolegom i koleżankom krótkich opowieści o bardzo poważnym ale zarazem też bardzo śmiesznym detektywie. Nasi mali adepci sztuki detektywistycznej z uwagą słuchali opowieści i z zapałem pomagali głównemu bohaterowi w rozwikłaniu trapiących go zagadek.

Serdecznie dziękujemy babciom Oli i Julki, które wszystkim naszym małym uczniom pokazały niezwykły czar opowieści czytanej właśnie przez babcię… a nam dorosłym przywiodły na myśl wspomnienia o niezliczonyh bajkach, baśniach i innych niestworzonych historiach, które poznaliśmy bardzo, (oj bardzo!) dawno temu dzięki naszym własnym babciom…

 

 

Wszystkim babciom – tym współczesnym i tym z naszych wspomnień – jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

tekst B.Pach, J.Bajer, fot. T. Patela, okładka książki: empik.com