8 MARCA – DZIEŃ KOBIET!

”Dzień Kobiet” obchodzony przez nas 8 marca, po raz pierwszy pod tą nazwą wystąpił w 1910 r. Jednak – jak dowiadujemy się z historii – już w starożytnym Rzymie obchodzone były tzw. Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z macierzyństwem, płodnością i początkiem nowego roku. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia, co zdecydowanie w pewien sposób łączy się ze współczesnym ”Dniem Kobiet” obchodzonym w całej Polsce, zatem także w naszej placówce. Chłopcy z każdej klasy zadbali o to, by ich koleżanki i panie nauczycielki poczuły się wyjątkowo. Tego dnia, na szkolnych korytarzach można było zobaczyć wiele uśmiechów na twarzy i ślicznych tulipanów, które wprawiały w zachwyt. Nie obyło się również bez słodkich upominków.

foto K. Nowogórska, tekst A. Magdziarz, klasa III G