Klasa III lubi trenować… myślenie!

Jak trenować myślenie? Odpowiedź na to pytanie znają uczniowie klasy III, którzy wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach programu „Kompetencje na szóstkę”. Znów ćwiczyli swoje mózgi szukając twórczych rozwiązań przedstawionych im zadań. Na rozgrzewkę każdy musiał odnaleźć „skarb” w nieznanej krainie. Dzięki mapom, które dzieci otrzymały, okazało się to całkiem łatwe. Prawdziwym wyzwaniem było kolejne zadanie. W ciągu kilkunastu minut należało zorganizować urodzinową uroczystość. To był świetny trening kreatywnego myślenia – uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu tortu, dekoracji stołu oraz rozrywek dla uczestników imprezy.

Zajęcia upłynęły nam pracowicie, ale w radosnej atmosferze.
Wkrótce czeka nas następna lekcja twórczego myślenia i dobrej zabawy.

tekst i fot. T. Patela