CYRK SZOK W NASZEJ SZKOLE

W poniedziałek 12.03.2018 r. w szkolnej sali gimnastycznej mieliśmy niebywałą okazję gościć artystów z Cyrku SZOK. Ten występ mogły obejrzeć dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Trzech artystów sprawiło, że prawie cała widownia bawiła się doskonale. Występ składał się z wielu atrakcji. Pierwszą z nich był pokaz niezwykłego żonglera, który zaprezentował umiejętności żonglowania piłeczkami i maczugami. Następnym, ciekawszym punktem przedstawienia był pokaz gołębi wykonujących akrobacje. Ptaki wiedzione przez ich „treserkę” pokazywały niesamowite sztuczki, jak na przykład przechodzenie przez obręcze. Kiedy ptaki powróciły za kulisy, niespodziewanie na scenie pojawił się wąż, który trafił na szyję „treserki”. W widzach obudziły się silne emocje, z jednej strony przerażenie, a z drugiej ogromne zaciekawienie. Co było wyraźnie słychać i widać. W trakcie pokazu pojawiła się nawet możliwość, żeby potrzymać węża. Śmiałków nie brakowało!! I tak, najpierw z tym wyzwaniem zmierzyły się dziewczynki, potem chłopcy. Nawet panie, które uczą w naszej szkole odważyły się, by wziąć go na szyję! Kolejnym punktem tego występu, był pokaz utrzymania równowagi na wysokości. Co pewien czas na scenie pojawiała sie para artystów cyrkowych, która odgrywała różne zabawne scenki. Rozśmieszając i wciągając do zabawy szczególnie najmłodszą widownię. Ostatnim punktem programu był występ ogromnego, białego misia! Kiedy nikt się tego nie spodziewał, pojawił się na środku sali i zaczął tańczyć! Podbiegał w stronę widowni, która emocjonalnie reagowała na jego widok. Po występie chętni mogli podejść do artystów i kupić różne pamiątki.
Cyrk wywarł ogólnie dobre wrażenie. Dla młodszej części widowni ten występ był niesamowity. Uczniowie gimnazjum czuli lekki niedosyt.

tekst K. Dudek, klasa III gimnazjum, foto M. Jasek – Wiatrek