INTERAKTYWNA LEKCJA HISTORII

13 marca gościła w naszej szkole Grupa Reconstructio. Dzięki jej prezentacji uczniowie mogli przenieść się do minionych wydarzeń naszej Ojczyzny. W czasie żywej lekcji historii było wiele ciekawostek i atrakcji. Uczniowie mogli usłyszeć opowieść o ważnych faktach historycznych z czasów Polski rozbiorowej od 1772 do 1914 roku. Zobaczyli ubiór powstańczy i wojskowy oraz uzbrojenie używane w tamtym czasie. Niektórzy spośród nich mogli przez moment wcielić się w bohaterów dawnych wydarzeń. Pomyślnie, bez rozlewu krwi został nawet stoczony pojedynek. Zaś uczennice klasy V wspaniale odegrały role wojennych sanitariuszek opatrujących rannych żołnierzy. Na koniec każdy uczeń mógł założyć jeden z prezentowanych ubiorów i poczuć w dłoni chłód broni.

tekst i  fot. M.Jasek-Wiatrek