Projekt „MAŁOPOLSKA W ZDROWEJ ATMOSFERZE” w naszej szkole!

W kwietniu w naszej szkole zrobiło się gęsto od… smogu a przynajmniej od informacji o tym zjawisku. Dzięki wizycie p. Jerzego Tymczyszyna dzieci w przedszkolu dowiedziały się czym jest smog i jak można z nim walczyć. Panu Tymczyszynowi w walce ze smogiem pomagała pięknie wydana i bardzo kolorowa książeczka „Uwaga! Alarm SmogoSmok!”. Każde dziecko otrzymało też kartę pracy pełną zadań i zagadek związanych z tym groźnym dla naszego zdrowia zjawiskiem.

Starsze klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści również mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat smogu i zagadnień związanych z problemem utrzymania czystości powietrza dzięki uczestnictwu w warsztatach termowizyjnych.

Zajęcia edukacyjne w naszej szkole zrealizowano w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Więcej informacji na temat akcji oraz czystego powietrza można znaleźć na stronie:

http://smog.edu.pl/

fot. J. Tymczyszyn, oraz smog.edu.pl , tekst B.Pach