SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE: Wycieczka i spotkanie z Salamandrą !

W dn. 4 maja nadszedł czas na długo oczekiwaną wycieczkę organizowaną przez Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze.

Czternaścioro odważnych uczestników wycieczki, pod opieką p. Teresy Pateli i Barbary Pach wdrapało się na szczyt Kamionna (801 m.  n.p.m.) aby wziąć udział V Rajdzie „Beskidzkie Wyspy” organizowanym w ramach akcji Poznaj Beskid Wyspowy.

Atrakcji było co niemiara: na sam początek zwiedziliśmy Sanktuarium na Pasierbcu a po drodze na szczyt Kamionnej napotkaliśmy na swojej drodze na piękny okaz Salamandry, która bardzo cierpliwie pozwoliła nam przez dłuższą chwilę obserwować swoje leniwe i całkiem zabawne ruchy.

Po dotarciu do stacji narciarskiej mieliśmy okazję wraz ze wszystkimi innymi uczestnikami Rajdu wiąć udział w konkursie wiedzy na temat Beskidu Wyspowego  (w którym udało nam się odpowiedzieć na wszystkie pytania!), dziewczęta spróbowały swych sił w konkursach sprawnościowych a wszyscy z przyjemnością posłuchaliśmy uczestników prezentujących na scenie swoje umiejętności wokalne.

W nagrodę za uczestnictwo otrzymaliśmy dyplom oraz puchar a na zakończenie zostaliśmy poczęstowani zapiekankami i sokami. Do Gruszowa dotarliśmy bardzo zmęczni ale też zadowoleni około godziny 16.

Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne wyprawy!

tekst i fot. B.Pach, T.Patela