PIELGRZYMKA ROCZNICOWA

Dnia 7 maja 2018, klasa IV Szkoły Podstawowej pod opieką pani Ewy Drozd oraz pani Grażyny Dudzik uczciła rocznicę I Komunii Świętej uczestnicząc w pielgrzymce do miejsc bliskich sercu świętego Jana Pawła II – do Domu-Muzeum św.Jana Pawła II, w Wadowicach oraz do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, w Kalwarii Zebrzydowskiej.
O godzinie 12:00 dzieci uczestniczyły we mszy świętej rocznicowej przy obrazie Matki Boskiej Płaczącej w Kalwarii Zebrzydowskiej , przy którym wraz z rodzicami i babciami dziękowały za dar I Komunii Świętej i prosiły Pana Boga o dalsze łaski. Po mszy świętej wszyscy wzięli udział w własnoręcznie przygotowanym grillu, za krużgankami zakonnymi a zapach pieczonej kiełbasy mieszał się z zapachem świeżo skoszonej trawy,któremu przyświecało rozpromienione słońce.

 

 

tekst i fot. E.Drozd