MARZYCIELSKA POCZTA DO MATEUSZA!

Szkolne Koło Wolontariatu dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu Klaudii przeprowadziło kolejną, udaną akcje. Tym razem włączyliśmy się w akcję ‚”Marzycielska poczta”, polegającą na wysyłaniu listów do dzieci pokrzywdzonych przez los i zmagającymi się z często bardzo poważnymi schorzeniami. Ponieważ nie mogą oni uczestniczyć w pełni w życiu szkoły i rówieśników, radość sprawia im czytanie listów od dzieci. Klaudia wybrała jako adresata naszych listów Mateusza. Na gazetce wolontariatu można było przeczytać z jakim schorzeniem zmaga się Mateusz, co lubi i jakie ma zainteresowania. Uczniowie szkoły napisali bardzo ciekawe i bogato ilustrowane listy, przedszkolaki wykonały rysunki. Wszystko, razem z listem od wolontariatu, zostało spakowane i wysłane do Mateusza tak, aby przesyłka dotarła jeszcze przed Dniem Dziecka. Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób przyczynimy się do wywołania uśmiechu na twarzy Mateusza.

tekst i fot. B.Feliks