UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W SZCZYRZYCU

 

W niedzielę 17 czerwca 2018r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką p.Ewy Drozd wziął udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych ku czci Żołnierzy Wyklętych, w Szczyrzycu. Po uroczystej mszy św., z udziałem chóru parafialnego oo. cystersów w Szczyrzycu, pocztów sztandarowych, Grupy Rekonstrukcyjnej, zaproszonych gości oraz mieszkańców Szczyrzyca udano się na dziedziniec zakonny gdzie odśpiewano hymn Polski, odczytano Apel Poległych, wysłuchano okolicznościowych przemówień oraz odsłonięto tablicę pamiątkową o treści:” W hołdzie Partyzantom i Mieszkańcom bohaterskiego Pogórza. Cystersowi Dominikowi Jurkowskiemu. Żołnierzom NSZ „Żandarmeria” Pododdziału ” Błyska”.Żołnierzom Oddziału „Leszka”.” Następnie udano się na rekonstrukcję walki z udziałem żołnierzy AK. Na zakończenie uroczystości poczty sztandarowe,goście i mieszkańcy Szczyrzyca wzięli udział w przygotowanym poczęstunku.

 

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

tekst E.Drozd, fot. M.Jasek-Wiatrek