GMINNE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

12 września 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły wyjechali do Raciechowic, aby uczestniczyć w obchodach stulecia odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji Ojczyzny, partyzantów oraz ofiar poległych w walkach z wrogiem. Po nabożeństwie poczty sztandarowe i goście zebrali się w Szkole Podstawowej w Raciechowicach. Tam wójt gminy Marek Gabzdyl powitał: reprezentantów IPN z Krakowa, przedstawicieli francuskich kombatantów oraz Związku Kombatantów, reprezentantów Rady Gminy, OSP, dyrektorów szkół, sołtysów, a także uczniów szkół podstawowych: z Gruszowa, Krzesławic, Raciechowic oraz uczniów Szkoły Muzycznej z Czasławia . Kolejnym punktem uroczystości było odtworzenie burzliwych dziejów Polski. Pan Janusz Włodarczyk opowiedział historię „naszej małej Ojczyzny” – Ziemi Raciechowickiej. Uczniowie, również przedstawiciele naszej szkoły, wystąpili z programem artystycznym, w którym zaprezentowali dzieje Polski, wspomnieli ważne daty i postacie historyczne. Program uświetniły występy Szkoły Muzycznej.

tekst A.Bonior, fot. M.Jasek-Wiatrek