W GOSPODARSTWIE…

14 września 2018 r. klasy I-III udały się do Gospodarstwa agroturystycznego państwa Agnieszki i Michała Murzynów w Gruszowie, w którym wzięli udział w zajęciach „ Od ziarenka do bochenka”. W trakcie zajęć uczniowie poznali rozróżniać mąkę pszenną od razowej oraz poznali wszystkie składniki potrzebne do pieczenia chleba. Mogli spróbować swoich sił podczas mielenia zboża na żarnach. Następnie ze zmielonej mąki wyrabiali ciasto i formowali bułeczki, które potem upiekli w piecu chlebowym.
Ponadto dzięki uprzejmości pani Karoliny Nassim mieli możliwość przejażdżki konnej.
W imieniu uczniów i wychowawców serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego zorganizowania wszystkich zajęć, a szczególnie pani Władysławie Murzyn za przybliżenie dzieciom wiedzy na temat wypieku chleba.

Wychowawcy i uczniowie klas I-III

 

tekst A.Mentel, fot. J.Baniak