WYCIECZKA DO MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO ORAZ TEATRU GROTESKA

24 października uczniowie klas: IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Tym razem zwiedzili Muzeum Archeologiczne, a konkretnie wystawę „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”. Dzięki opowieści przewodnika poznali różne aspekty życia dawnych mieszkańców Małopolski, od człowieka neandertalskiego po mieszczan średniowiecznego Krakowa. Bardzo ciekawa ekspozycja składająca się z figur w strojach z danej epoki, a także z map, zielników, narzędzi pracy, broni, naczyń, itp. sprawiła, że uczniowie mogli przenieść się w świat minionych epok. Duże zainteresowanie naszych wychowanków wzbudziły zwłaszcza groby ze szkieletami, dzięki którym mogli poznać różne formy obrządków pogrzebowych.
Po krótkim spacerze po Rynku Głównym uczniowie udali się do Teatru Groteska, by tam obejrzeć przedstawienie „Przygody Odyseusza”. Spektakl opowiadał o niezwykłych przygodach bohatera z mitologii greckiej oraz o jego zmaganiach z przeciwnościami losu. Dużym atutem widowiska było wykorzystanie zabiegu „teatru w teatrze” oraz piękne i bogate w szczegóły dekoracje, kostiumy i lalki. W przedstawieniu nie zabrakło również momentów humorystycznych.

 

tekst A.Bonior, fot. M.Jasek