WOLONTARIUSZE ROBIĄ KARTKI ŚWIATECZNE…

W piątkowe popołudnie (14 grudnia) w szkolnej świetlicy zrobiło się świątecznie i kolorowo. Grupa wolontariuszy spotkała się po lekcjach, aby własnoręcznie przygotować kartki bożonarodzeniowe. Do akcji włączyła się również biblioteka szkolna. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do wycinania, malowania i naklejania, aby zrealizować własne pomysły. Niektóre wytwory zaskoczyły nawet samych wykonawców. Wszyscy wytrwale pracowali nad swoimi kartkami, chętnie też służyli radą i pomocą innym uczestnikom spotkania.
Powstało prawie 30 kartek świątecznych. Część z nich trafi do paczek z żywnością dla byłych żołnierzy AK w ramach akcji „Rodacy Bohaterom”, pozostałe wolontariusze przekażą osobom chorym lub samotnym w naszej okolicy.

 

tekst: T. Patela, zdjęcia: B. Feliks