WALENTYNKI!!!

Dnia 14 lutego miały miejsce w budynku naszej szkoły walentynki.
Serce Św. Walenty, patron Dnia Zakochanych, to postać prawdziwa. Był biskupem Terni pod Rzymem. Za czasów cesarza Klaudiusza II Gockiego (ok. 269 r.) poniósł śmierć męczeńską. Podanie mówi, że św. Walenty wspierał zakochanych, dlatego wystąpił przeciwko edyktowi cesarza, zakazującemu zawierania małżeństw. Cesarz Klaudiusz II Gocki wiedział, że żonaci mężczyźni chętniej zostają w domachSerce, zamiast uczestniczyć w wojnach by walczyć za Rzym. Dlatego też wydał zakaz udzielania ślubów legionistom w wieku 18-36 lat. Św. Walenty zignorował ów zakaz i w tajemnicy udzielał ślubów młodym i zakochanym parom. Kiedy to się wydało, Święty został pojmany, wtrącony do więzienia i stracony dnia 14 lutego 269 roku, w Rzymie.
Nasze dzieci i uczniowie z okazji Dnia św. Walentego radośnie wzięli udział w kiermaszu walentynkowym i w poczcie walentynkowej. Dla tych, którzy są bliscy ich sercu posyłali kartki z wesołymi wierszykami i miłymi słówkami. Serce Taniec i dobra muzyka towarzyszyła dzieciom i młodzieży w czasie zabawy i dyskoteki walentynkowej od rana do wieczora.Uśmiech Ten wesoły dzień przygotował Samorząd Uczniowski przy pomocy kl. VIII szkoły podstawowej i kl.III gimnazjum za co bardzo im dziękujemy.

tekst E.Drozd