CZYT@M, BO LUBIĘ – 21 marca ŚWIATOWYM DNIEM POEZJI

„Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. ” (Wikipedia)

A u nas w szkole dla uczczenia tego święta odbył się w tym roku Konkurs Recytatorski dla naszych najmłodszych uczniów. Do konkursu uczniów przygotowały panie Wychowawczynie oraz rodzice. do organizacji włączyła się również biblioteka szkolna.

A oto jego wyniki:

Zwycięzcą konkursu został Krzysztof Mazur

Wyróżnienia otrzymali:

Marlena Święch

Julia Nawłoka

Martyna Góral

Bartłomiej Piechnik

Emilia Strama

Weronika Piech

Wszystkim wyróżnionym a także uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

tekst B.Pach, fot. M.Jasek