KONKURS RECYTATORSKI – ETAP SZKOLNY

10 maja w naszej szkole odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Z miłości do Ojczyzny. 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. 11 uczniów zaprezentowało utwory o tematyce patriotycznej:
Julia Nawłoka – kl. III „Nasze polskie ABC” Z. Stawecki
Julia Góral – kl. IV „Polska” A. Słonimski
Gabriela Kurek – kl. IV „Muzyka Pana Chopina” W. Chotomska
Emilia Muta – kl. IV „Oblicze Ojczyzny” T. Różewicz
Aleksandra Plewa – kl. IV „Twój dom” W. Chotomska
Filip Przeciszowski – kl. IV „O ptakach i ojczyźnie” J. Ficowski
Mateusz Majka – kl. V „Warszawa” K. I. Gałczyński
Jakub Nieckula – kl. V „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborska
Oliwia Piechnik – kl. V „Tu wszędzie Polska” T. Kubiak
Nikola Majka – kl. VI „Elegia o … chłopcu polskim” K. K. Baczyński
Weronika Majka – kl. VI „Czerwona zaraza” J. Szczepański
Komisja w składzie: A. Zając, J. Baniak, M. Jasek – Wiatrek i A. Bonior wyłoniła 6 uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym konkursu. Do Zegartowic pojadą: Julia Nawłoka, Julia Góral, Filip Przeciszowski, Jakub Nieckula, Nikola Majka i Weronika Majka.

Życzymy powodzenia!!!