SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE – VI RAJD DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „Beskidzkie Wyspy”

W dniu 7 maja grupa uczniów klasy IV pod opieką pedagoga p. Teresy Pateli oraz nauczyciela-bibliotekarza p. Barbary Pach uczestniczyła w VI Rajdzie dla Dzieci i Młodzieży organizowanym w ramach akcji Poznaj Beskid Wyspowy. Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody uczestnicy dzielnie przeszli szlak turystyczny z Pisarzowej przez Sałasz i Jaworz aż do Męciny pokonując przy tym 22 km oraz zdobywając aż trzy szczyty (Sałasz, Jaworz, Babia Góra). Suma podejść na naszej trasie wyniosła 988 metrów więc nic dziwnego że do Męciny, gdzie czekał nasz autobus, dotarliśmy bardzo zmęczeni. Był to nie lada wysiłek dla naszych małych, niedoświadczonych turystów (a także dla nas – opiekunów) i dlatego wszystkim bardzo gorąco gratulujemy!!!

 

tekst i fot. B.Pach