Miłość i Miłosierdzie

Miłość i Miłosierdzie to najnowszy film reżyserstwa p.Michała Konrada.

Film opowiada historię objawień Jezusa Miłosiernego prostej,szczerej i skromnej dziewczynie a późniejszej zakonnicy – bł s. Faustynie Kowalskiej. Objawienia te miały miejsce w latach 1924-1938, na początku w rodzinnej miejscowości s.Faustyny – w Głogowcu k/Łodzi następnie w Wilnie i pod koniec jej życia ziemskiego, w Krakowie. To właśnie ten religijny filmy u progu Wielkiego Tygodnia, uczniowie naszej szkoły mieli możność obejrzeć w kinie w Bonarka City Center.

S. Faustyna w Dzienniczku napisała takie słowa:

Bo przyszłość może w duszy mojej nie zagości.Czas, który przeszedł nie jest w mojej mocy, by coś zmienić, poprawić lub dodać. Bo tego nie dokazał ani mędrzec ani prorocy, a więc co przeszłość w sobie zawarła na Boga zdać.