GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

21 maja w Szkole Podstawowej w Zegartowicach odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Z miłości do Ojczyzny. 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 55 uczniów. Nas reprezentowali recytatorzy wybrani wcześniej podczas szkolnych eliminacji: Julia Nawłoka – kl. III, Julia Góral – kl. IV, Filip Przeciszowski – kl. IV, Jakub Nieckula – kl. V, Nikola Majka – kl. VI i Weronika Majka – kl. VI. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Komisja konkursowa oceniała między innymi: zgodność prezentacji z tematem, opanowanie pamięciowe tekstu, artykulację, intonację.
Nagrody i wyróżnienia przyznawane były w dwóch kategoriach: dzieci młodsze- klasy I-III i starsza grupa – klasy IV – VIII.

 

Nasi uczniowie wrócili z nagrodami!
Weronika Majka poruszającą recytacją utworu J. Szczepańskiego wywalczyła pierwsze miejsce .
Jakub Nieckula pięknie zaprezentował wiersz W. Szymborskiej i zajął trzecie miejsce.
Nikola Majka otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!!!