I Szachowe Mistrzostwa Gminy Raciechowice Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Gimnazjów w naszej szkole

dnia

W dniu 14 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyły się I Szachowe Mistrzostwa Gminy Raciechowice Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Gimnazjów, nad którymi honorowy patronat objął Wójt Gminy Raciechowice pan Wacław Żarski. Zawody, w których wzięło udział 25 uczniów szkół podstawowych z Krzesławic i Gruszowa, przeprowadzono dzięki wsparciu Sekcji Szachowej Dominik TKKF Dobczyce, panom Bartoszowi Ślęczka i Władysławowi Kowalewskiemu.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Rywalizacja odbywała się w „gorącej”, przyjaznej i pełnej emocji atmosferze w dwóch grupach wiekowych: zawodnicy 2009 i młodsi oraz zawodnicy 2008 i starsi. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był przedszkolak – Wiktor Kuśnierz, który otrzymał statuetkę dla Najmłodszego Zawodnika. Gospodarz zawodów – pani Dyrektor Agata Zając przygotowała dla wszystkich uczestników dyplomy, napoje oraz poczęstunek. Koordynatorem turnieju była pani Małgorzata Jasek – Wiatrek.
Zwycięzcami w grupie młodszej zostali:
I  – Krzysztof Mazur, klasa III

II – Julia Góral, klasa IV

III – Marcin Delkowski, klasa III

W grupie starszej niepodważalnym liderem okazał się Marcin Mazur wygrywając wszystkie rozegrane partie i gromadząc komplet 7 punktów:

I – Marcin Mazur, klasa VI

II – Teresa Mazur, klasa VIII

III – Filip Przeciszowski, klasa IV

Konkurs sprawił wszystkim ogromną radość. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Szkołę Podstawową w Gruszowie. Wszystkim uczestnikom, tak graczom jak ich opiekunom składamy podziękowania za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy,
życząc wytrwałości i dalszych sukcesów w rozgrywaniu partii szachowych.

tekst i fot. M.Jasek-Wiatrek