JEDZ ZDROWO!

Od wtorku 22 października rozpoczynamy akcję „Zdrowe żywienie- mądre myślenie”.

W każdy wtorek w sklepiku szkolnym będzie sprzedawana tylko zdrowa żywność:
– świeże i suszone owoce,
– soki owocowe,
– jogurty,
– musy owocowe,
– orzechy,
– bakalie,
– nasiona
Zrzut ekranu 2019-10-18 11.50.49
Akcja ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Aby zadbać o zdrową dietę wspierającą rozwój ucznia należy pamiętać o urozmaiceniu jadłospisu oraz regularności posiłków. Dzieci w wieku szkolnym są w okresie intensywnego wzrostu, a także potrzebują odpowiednich składników odżywczych do odpowiedniej pracy układu nerwowego. Bogactwem witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodego organizmu są owoce i warzywa. Dlatego warto pamiętać o tym, aby każdy posiłek wzbogacić właśnie o te produkty