WYCIECZKA KLAS VI -VIII DO KRAKOWA

W dniu 14 października uczniowie klasy VI, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Krakowa.

Najpierw pani przewodniczka oprowadziła nas po Wzgórzu Wawelskim. W trakcie zwiedzania przybliżyła nam historie i legendy związane z grodem Kraka. Następnie ulicą Grodzką udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie mogliśmy podziwiać Kościół Mariacki i Sukiennice, a także posłuchać hejnału wygrywanego z Wieży Mariackiej.

Ważnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Groteska. Tym razem obejrzeliśmy niezwykłą interpretację utworu Juliusza Słowackiego – „Balladynę” w reżyserii Bogdana Cioska. Losy Goplany, Aliny i Balladyny przedstawiali aktorzy i lalki. Warto podkreślić, że spektakl zdobył nagrodę Związku Artystów Scen Polskich za kreacje aktorskie oraz II nagrodę na Festiwalu Dramaty Narodów.

tekst A.Bonior, fot. M. Jasek-Wiatrek