Sprawozdanie z zabawy andrzejkowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gruszowie

„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’ I tak właśnie było też w naszej szkole .

 28.11.2019r. odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa, która była podzielona na 3 etapy. Najpierw bawiły się klasy I-III, potem klasa IV i V, a od godziny 16-20 klasy VI,VII i VIII. Uświetniły ją przeboje muzyki współczesnej i disco polo.

 Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami jako główny organizator imprezy zorganizował wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętni uczniowie pokazali swoje wybitne umiejętności a w nagrodę otrzymali słodki upominek.

 Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek zorganizowany przez uczniów i rodziców.

 Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

tekst A.Mentel, fot. D.Twaróg