DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA – finał akcji „Czytanie na dywanie”

W dniu 6 grudnia, przy okazji imienin ulubionego świętego wszystkich dzieci, odbył się finał akcji prowadzonej w ostatnich miesiącach przez bibliotekę i pedagoga szkolnego  „Czytanie na dywanie”. Rozstrzygnięcie konkursu związanego z tą inicjatywą stało się również okazją do zaprezentowania czytanej na głos ballady Wiery Badalskiej „O kapryśnej królewnie”. Tekst wierszowanej opowieści z morałem wzbogacili inscenizowanymi scenkami wolontariusze z klasy V.  Po przedstawieniu wśród tych uczestników akcji, którzy zebrali komplet naklejek, rozlosowano nagrody – słodziaki i książki a wszyscy obecni na przedstawieniu zostali obdarowani drobnymi upominkami w postaci zakładek do książek. Mamy nadzieję, że będą ich od tej pory używać codziennie!

 

 

tekst B.Pach, fot. J.Baniak