ŚWIĘTO WOLONTARIUSZY

”Szukając szczęścia i dobra innych, znajdujemy własne” /Platon/

Wolontariat to praca bezinteresowna i niezarobkowa, ale przynosząca wolontariuszowi konkretne korzyści. Angażując się w wolontariat możemy zmienić mały fragment świata na lepsze, zdobywamy przyjaciół, codziennie mamy powód do satysfakcji, bo pomagamy innym. Wolontariuszem może być każdy, jednak musimy znaleźć dla siebie właściwe zajęcie, takie które da nam satysfakcję (Stowarzyszenie SURSUM CORDA, Nowy Sącz).

Wiedzą o tym szkolni wolontariusze, którzy w tym roku wyjątkowo licznie dołączyli do Szkolnego Koła Wolontariatu „Gruszki pomagają”.

Obchody Światowego Dnia Wolontariatu (5 XII) były okazją do krótkiego spotkania i podsumowania dotychczasowych działań. Słodki poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcie,uświetniły nasze małe święto wszystkich wolontariuszy.

Członkowie SKW planują następne akcje i czekają na kolejne wyzwania.

Tekst i zdjęcia: Teresa Patela