KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Ręcznie wykonane ozdoby świąteczne – stroiki ze świecami, choinki ze sznurka i makaronu, bałwany ze sznurka, kremówki, ptysie z pysznym kremem, ciastka i ciasta o zapachu piernika, jabłek, kokosu czy czekolady pieczone przez mamy i babcie naszych pociech przeplatały się z zapachem wybornego soku jabłkowego. To wszystko towarzyszyło Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu, który odbył się w naszej szkole w dniach 12-13 grudnia. Kiermasz jak co roku skupił dzieci, mamy i babcie, które mają serca i zdolne ręce a przy tym nie żałują czasu by upiec czy przygotować coś pięknego a zarazem niepowtarzalnego w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Dochód z kiermaszu tradycyjnie zostanie przeznaczony na wyjazd dzieci na wycieczkę do Krakowa (luty) i na potrzeby naszej szkoły.

 

Za wszelkie gesty serca, pomoc i życzliwe słowo – dziękujemy.
     Pragniemy życzyć  wszystkim, którzy przez te dziewięć lat są z nami wspierając w organizacji Kiermaszu Bożonarodzeniowego by Światło Stajenki Betlejemskiej rozpraszało smutek, lęk czy ból dnia codziennego a Dziecię Jezus obdarzało zdrowiem, radością i miłością w te święta i w całym  Anno Domini 2020. 
tekst i fot. E.Drozd