PRELEKCJA DLA RODZICÓW – SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE

23 stycznia 2020r. podczas zebrania z rodzicami miała miejsce prelekcja dla rodziców i nauczycieli na temat narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych (dopalaczy). Starszy sierżant Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przedstawił istotne zagadnienia dotyczące narkotyków oraz objawów i skutków ich stosowania. Uświadomił zebranym na czym polega największe niebezpieczeństwo zażywania dopalaczy. Ważnym punktem spotkania była prezentacja walizki edukacyjnej zawierającej atrapy narkotyków, różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. W kuferku znalazły się również przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków. Podczas prezentacji prowadzący apelował do rodziców o czujność i zwracanie uwagi na wszelkie niepokojące zachowania swoich dzieci.

 

 

tekst T.Patela, fot. M.Jasek-Wiatrek