WYCIECZKA DO KRAKOWA

„Nasze miejsce na ziemi” to film, którego polska premiera miała miejsce 24 stycznia tego roku a który już zarobił 5 mln dolarów.  „The Biggest Little Farm” to amerykański film dokumentalny z 2018 roku, wyreżyserowany przez nagradzanego reżysera Emmy Johna Chestera. Film przedstawia życie Chestera i jego żony Molly, którzy biorąc pod opiekę chorego psa wabiącego się Ted,  zakładają gospodarstwo rolne w Apricot Lane Farms w Moorpark w Kalifornii. Pokazani w filmie ludzie, zwierzęta, krajobrazy i wydarzenia są prawdziwe i podczas seansu przyprawiali uczniów o radość ale i  o wzruszenie.
Nasi uczniowie w liczbie 53, pojechali do kina w nagrodę za pracę na poczet kiermaszu bożonarodzeniowego. Wszystkie  dzieci na wycieczce  integrowały się i cieszyły, przy tym wykazując się  samodzielnością i posłuszeństwem co stanowiło dla opiekunów – p.mgr Ewy Trzupek, p.mgr Anny Mentel, p.mgr Doroty Kwarciak i p.mgr Ewy Drozd największą radość. Film będąc wielką i piękną lekcją biologii i zoologii  podobał się uczniom, którzy na odchodnym pytali… Kiedy znowu pojedziemy do kina?

tekst i fot. E.Drozd

20200220_093349-min