PRELEKCJA „POROZMAWIAJMY O UZALEŻNIENIACH”

11 marca 2020r. uczniowie klas 4, 5 i 6 uczestniczyli w prelekcji pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach od Internetu, komputera, komunikatorów i masmediów. Dlaczego tak łatwo wpadamy w szpony tego uzależnienia?” Spotkanie prowadził pan Marek Szczotkowski. Prowadzący wyjaśnił czym jest i jak się może przejawiać cyberuzależnienie. W przystępny sposób, poparty rzeczywistymi przykładami, poruszony został problem zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, a szczególnie z jego nadużywania. Uczniowie dowiedzieli się jak można kontrolować własną aktywność w wirtualnym świecie oraz co robić, gdy nad tym nie panujemy.

Uczestnicy spotkania byli zainteresowani przedstawionym tematem i zaskoczeni faktem, że tak łatwo można przekroczyć granicę między używaniem, a nadużywaniem masmediów.