ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Gruszowie

1. Rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się 1 września 2020r. Mszą Św. o godz 8:00. Przypominamy, iż osoby przebywające w kościele również mają obowiązek zasłaniania ust i nosa w trakcie Mszy Św.
  2. Dowóz dzieci rozpocznie się również 1 września i będzie przebiegał zgodnie z harmonogramem z roku ubiegłego.
  3. Dzieci korzystające z dowozu w związku z wyjątkową sytuacją muszą zasłaniać usta i nos w trakcie jazdy.
  4. Przedszkole rozpoczyna rok szkolny 1 września, w godz. 7:00-16:00, funkcjonują 3 grupy przedszkolne.
  5. Po Mszy Św. dzieci w maseczkach, zachowując odległości min. 1,5m przechodzą do szkoły, gdzie zostaną przekierowane do odpowiednich sal, na stałe przydzielonych:

Rozmieszczenie klas w salach lekcyjnych na rok szkolny 2020/2021

Klasa II           sala 18

Klasa III          sala 20

Klasa IV          sala 26

Klasa V           sala 28

Klasa VI          sala 32

Klasa VII        sala 23

Klasa VIII       sala 25

Dzieci wchodzą do szkoły bez rodziców, zgodnie z procedurami.

• Tylko Klasę I wraz z rodzicami  zapraszamy na spotkanie z wychowawcą do sali gimnastycznej. Pierwszoklasistów wraz z rodzicami prosimy o wejście do szkoły drzwiami obok sali gimnastycznej.
  • W związku z reżimem sanitarnym i zakazem mieszania się uczniów, nie będzie spotkania ogólnego, tylko wychowawcy w salach lekcyjnych przekażą uczniom niezbędne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym 2020/2021 zgodnie z obowiązującymi procedurami.
  • Zgodnie z wytycznymi MEN dzieci, które mają katar, temperaturę, inne objawy przeziębienia, bądź pozostające w kwarantannie nie będą wpuszczane do szkoły. Rodzice proszeni są o pozostawienie dzieci w domu.
  • Uczniowie wchodząc do szkoły zasłaniają nos i usta. Na wejściu odkażają ręce. Maseczki mogą ściągnąć w klasie, natomiast w częściach wspólnych tj szatnia, wc czy korytarz dzieci powinny mieć zasłonięte usta i nos.
  • Rodzice będą informowani o wszystkich nowych ustaleniach,  wytycznych na bieżąco poprzez stronę internetową szkoły.