„JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” w gminie Raciechowice

Gmina Raciechowice zakończyła małopolski projekt „Jeżdżę z głową” obejmujący kurs nauki jazdy na nartach dla dzieci i młodzieży z klas I-VIII.

W projekcie uczestniczyło 60 uczniów ze szkół w Czasławiu, Gruszowie, Krzesławicach, Raciechowicach i Zegartowicach. Zajęcia realizowane były na terenie Stacji Narciarskiej LASKOWA-SKI pod czujnym okiem 6 instruktorów, w tym 2 nauczycieli wychowania fizycznego z Raciechowic, posiadających kwalifikacje do prowadzenia nauki jazdy na nartach i 4 instruktorów ze szkółki narciarskiej STAN-SPORT.

Kurs obejmował 16 godzin zajęć, realizowanych w weekendy: 20-21 lutego i 27-28 lutego. Zajęcia pozwoliły na opanowanie sztuki jazdy na nartach i w efekcie umożliwiły zjazd ze stoku wszystkim uczestnikom.

W ostatnim dniu uczniom towarzyszył Wacław Żarski, Wójt Gminy Raciechowice, który gratulował uczestnikom projektu umiejętności, zachęcał do dalszego ich doskonalenia i podkreślał konieczność zachowania rozsądku na stoku i dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

Na zakończenie projektu instruktorzy wręczyli dzieciom dyplomy i medale.

Całej kadrze składamy podziękowania za opiekę nad dziećmi i profesjonalne prowadzenie zajęć. Rodzicom, którzy towarzyszyli uczestnikom, dziękujemy za pomoc techniczną i organizacyjną.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.