„KREDKOBRANIE”

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kredkobranie”. Jest to okazja, aby dzieciom i młodzieży o polskich korzeniach, mieszkającym na terenach dawnych Kresów, podarować przybory szkolne oraz materiały plastyczne. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie.

Akcja ma pokazać polskim uczniom, zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę możliwości pomagają.

Zachęcamy dzieci, młodzież oraz rodziców do udziału w tej akcji. Dary w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów, wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych można przynosić do wychowawców klas lub p. T. Pateli (sala 33)do dnia 30 września 2021 roku.