Międzynarodowy Dzień Muzyki

Dnia 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto to, zainicjowane zostało przez amerykańskiego wirtuoza skrzypiec, wiolonczeli  i dyrygenta Yehudigiego Menuhina i obchodzone jest już od 1975 roku. W tym roku Szkoła Podstawowa w Gruszowie przyłączyła się do obchodów i dnia 01.10 obchodziliśmy święto muzyki. W tym dniu, podczas przerw lekcyjnych królowała muzyka. Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie wystroju szkoły. Przygotowane przez nich nutki i inne znaki muzyczne ozdobiły szkolne ściany i nadały szkole muzycznego charakteru. Wykonali również gazetkę tematyczną o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Dzień muzyki przypominał nam jak ważną dziedziną naszego życia jest muzyka. Niech zatem święto muzyki w naszej szkole trwa!

A tak Międzynarodowy Dzień Muzyki świętowały przedszkolaki:

tekst i fot. Joanna Baniak