„Sadzimy tlen” – podsumowanie akcji

Uczniowie naszej szkoły w tym roku po raz pierwszy wzięli udział w programie „Sadzimy Tlen” organizowanym przez fundację ekologiczną Arka. W tym celu zakupiliśmy i posadziliśmy na terenie zielonym krzewy. Były to azalie i hortensje. Krzewy ufundował Urząd Gminy Raciechowice. W ten sposób spełniliśmy kryteria, by dołączyć do Ogólnopolskiej Mapy Zasadzonych Drzew. W akcji sadzenia krzewów oprócz uczniów i nauczycieli wzięli udział zaproszeni goście- Wójt Gminy Raciechowice Pan Wacław Żarski, Łowczy Koła Łowieckiego „Grodzisko” Pan Włodzimierz Żuławiński, Ekodoradca W Gminie Raciechowice Pan Jerzy Tymczyszyn. W ramach akcji uczniowie zgromadzili materiały i przygotowali wystawę na temat znaczenia drzew. Przygotowali magiczne drzewko, którego listki ozdobiły informacje będące argumentami, dlaczego warto sadzić drzewa. Na apelu ekologicznym uczniowie przedstawili informacje na temat ogromnego znaczenia lasów dla naszego środowiska, naszej Ziemi i nas samych. Recytowali poezję ekologiczną oraz przygotowali przedstawienie o dzikim wysypisku w lesie. Obiecali opiekować się swoimi drzewkami i szanować zieleń, nie tylko wokół szkoły. Dla nas wszystkich ten dzień był niezwykły i będziemy go długo wspominać.