Prelekcja historyczna – „O Orła Białego i koronę dla niego”

W piątek 8 października 2021r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli  Stowarzyszenia „Żandarmeria”,  którzy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w ramach programu Kocham Polskę  – lekcje historii dotyczące polskich symboli i barw narodowych w odniesieniu do zbrojnej konspiracji niepodległościowej przeprowadzili prelekcję pod tytułem: Polskie symbole i barwy narodowe: „O Orła Białego i koronę dla niego”.

Dzięki interesującemu pokazowi nasza uczniowska społeczność mogła poszerzyć swoje wiadomości dotyczące Godła Polski, Symbolu Orła Białego w koronie na wojskowej czapce, polskich symboli narodowych na sztandarach i w bojowym rynsztunku, barw narodowych na partyzanckim szlaku. Przedstawienie rysu historycznego wraz z żywym pokazem wzbudziło duże zainteresowanie. Dzięki spotkaniu uczniowie mogli rozwinąć swoje zainteresowania i pogłębić posiadaną wiedzę. 

tekst M.Jasek-Wiatrek, fot. A.Zając