„ Szkoła Pamięta”

W ramach akcji „ Szkoła Pamięta” uczniowie pod okiem wychowawców przed Dniem Święta Zmarłych porządkowali pomniki znajdujące się w pobliżu naszej szkoły.Jednym z nich był pomnik  Anieli i Franciszka Szewczyków, mieszkańców naszej miejscowości, którzy podczas II wojny światowej mimo grożącej im kary śmierci ze strony niemieckiego okupanta,  nieśli pomoc żydowskim współobywatelom z Rodzin Goldbergów oraz Federgrun.

Następnie uczniowie klasy 7 i 8 uporządkowali pomnik w Żerosławicach upamiętniający spalonych żywcem  przez hitlerowców w dniu 7.XII.1944  czterdziestu  Polaków  przywiezionych w tym dniu do dworu. W akcję zaangażował się również P. Piotr, dzięki któremu prace porządkowe poszły bardzo sprawnie.

Zgodnie z coroczną akcją  uczniowie w zadumie zrealizowali podjęte zadanie i uczcili pamięć zmarłych poprzez złożenie wiązanek i zapalenie zniczy.

                                                                 Opiekunowie Samorządu