Narodowe Święto Niepodległości – składamy znicze i wiązanki pod pomnikami

W tradycję naszej szkoły wpisało się całoroczne dbanie o pomniki i otoczenie wokół nich. Prace porządkowe  wykonywane są w ciągu roku szkolnego, ze szczególnym uwzględnieniem świąt i rocznic ważnych wydarzeń historycznych.

W nawiązaniu do tej tradycji, w środę 10 listopada 2021r. w przeddzień  11 listopada, kiedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości pod pomnikami upamiętniającymi ważne wydarzenia i osoby związane z historią lokalną i ogólnonarodową uczniowie wraz z opiekunami i wychowawcami złożyli wiązanki i zapalili światełka w narodowych barwach. Ten akt pamięci jest wyrazem naszego szacunku dla dziedzictwa minionych pokoleń i lekcją żywej historii dla młodego pokolenia.

tekst M.Jasek-Wiatrek, fot. B.Pach, D.Twaróg