Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany w 2004 r. przez Komisję Europejską. W Polsce organizowany jest od 2005 r. przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Dzień ten ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego korzystania z sieci.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klasy I. uczestniczyli w zajęciach tematycznych, podczas których poznali zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Dzieci nauczyły się, żeby nie spędzać zbyt wiele czasu przed komputerem, nie udostępniać swoich danych osobowych nieznajomym oraz wchodzić tylko na strony odpowiednie dla swojego wieku. A najważniejsze, żeby gry komputerowe nie zastępowały zabaw w realnym świecie i na świeżym powietrzu. Był to dla uczniów bardzo ciekawy i pouczający dzień!

Uczniowie klasy I. mieli również możliwość wzięcia udziału w konkursie klasowym związanym tematycznie z Dniem Bezpiecznego Internetu. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu związanego z bezpieczeństwem w Internecie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Kamila Pędzik, Jagoda Szewczyk i Julia Lenart (praca zespołowa)

II miejsce: Karol Magdziarz, Paulina Tyrańska

III miejsce: Kacper Majka, Sebastian Kania, Fabian Dudek