TŁUSTY CZWARTEK

Miłośnicy pączków ,faworków, donatów,  czekali na ten dzień z utęsknieniem.

Zgodnie z tradycją w tłusty czwartek można się objadać do woli. Tego dnia liczba pochłanianych kalorii nie ma żadnego znaczenia. Liczy się wspaniały smak i frajda, jaką dają kolejne kęsy zjadanych słodkości.

Tłusty czwartek, znany również jako zapusty, to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. To święto ruchome. W kalendarzu chrześcijańskim wypada 52 dni przed Wielkanocą, którą w tym roku będziemy świętować 17 kwietnia.

Rozpoczyna też ostatni tydzień karnawału. Według starych przesądów, kto tego dnia nie zje ani jednego pączka, temu w dalszej części roku nie będzie się dobrze wiodło.

Dlatego też  w naszej szkole  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował kiermasz, podczas którego każdy uczeń mógł kupić sobie dowolne słodkości.

W tym roku dodatkowe słodkości, w ilości 100 pączków podarowali nam  Państwo Urszula i Józef Piech, za co serdecznie Im dziękujemy w imieniu całej szkolnej  społeczności.

Pieniądze uzyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły.

Opiekunowie Samorządu