„ChessKid” – Turniej Szachowy Online

dnia

W środę 23 lutego odbyła się I edycja ogólnopolskiej akcji propagowania gry w szachy przez Internet na platformie ChessKid – Turniej Szachowy Online. W Małopolsce przystąpiło do niego blisko 600  uczniów szkół podstawowych.

https://www.facebook.com/mzszach/photos/a.2870956646462762/3805906372967780/

Naszą szkołę reprezentowało 15 zawodników z klas: II, III, IV, V, VI i VII.

Uczestnicy rozegrali po 6 partii tempem P’10+5″ (10 minut na partię + 5 sekund dodawane po każdym ruchu). Rundy kojarzone były automatycznie. Opiekunem podczas turnieju była p. M. JasekWiatrek.

Konkurs sprawił wszystkim ogromną radość i zadowolenie. Satysfakcja była tym większa, że większość uczniów należy do początkujących szachistów. Chociaż poziom rozgrywek był bardzo zróżnicowany, każdy z uczestników opuszczał szachownicę zadowolony.  Najważniejsza była dobra zabawa i możliwość zmierzenia się z szachistami z całego województwa.

Nagrodą dla wszystkich uczestników są „złote konta”, czyli miesięczny darmowy dostęp do wszystkich funkcji i zasobów szachowej platformy ChessKid (www.chesskid.com), która jest największą na świecie platformą internetową dla dzieci do nauki szachów.

Najlepsze wyniki:

 w grupie starszej 3,5 pkt uzyskali uczniowie klasy VII Julia Góral i Filip Przeciszowski.

w grupie młodszej 2,5 uzyskali uczniowie klasy III Konrad Weber i Wiktor Kuśnierz 

Gratulujemy !!!

tekst i fot. M.Jasek-Wiatrek