TYDZIEŃ EKOLOGICZNY ROZPOCZĘTY

Dzisiaj w naszej szkole rozpoczęliśmy tydzień z ekologią. Akcja mająca na celu kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska w którym żyjemy.Każdy dzień dedykowany jest innym działaniom na rzecz ochrony przyrody.

Dzisiaj uczniowie wraz z wychowawcami klasy 1 i 3 przygotowali ciekawe przedstawienie dotyczące ochrony środowiska. W akademii wzięli udział nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Raciechowice Wacław Żarski, Poseł na Sejm Władysław Kurowski, Sekretarz Gminy Halina Adamska-Jędrzejczyk,Radna Gminy Danuta Szewczyk,Eko-Doradca Gminy Jerzy Tymczyszyn oraz Pan Kazimierz Łapczyński. Po uroczystości wszyscy  wspólnie mieliśmy okazję zasadzenia  kwiatów na wcześniej przygotowanych przez Pana Piotra rabatach. Mamy nadzieję, że uczniowie już niedługo będą mogli patrzeć jak rośnie zasadzony przez nich mały „ogród”.

Na kolejne dni zaplanowano: „Sprzątanie Świata”, kiermasz ekologiczny pt. ”Smacznie-zdrowo-kolorowo”, konkurs na najbardziej kolorową klasę oraz turniej sportowy z przyborami z recyklingu.